Tehotenstvo je jedno z najkrajších období v živote ženy. Je to jedinečný čas, ktorý žiadny muž nedokáže zažiť a vcítiť sa do pocitov budúcej mamičky. Každá budúca mamička sa na toto obdobie veľmi teší, plánuje, premýšľa, aké to bude. Máloktorá ale myslí na to, že v tomto období prichádzajú aj trošku nepríjemnejšie momenty, keď bruško začne rásť a ťažiť na našu chrbticu a zavadzať nám pri spaní.V takomto období je dobré siahnuť po skvelej pomôcke, ktorá aj mne v období tehotenstva veľmi uľavila od bolestí chrbtice a dovolila mi spať v pohodlnej polohe.

 

 

Tehotenský vankúš som navrhla a vyrobila tak, aby bol vhodný pre každú mamičku, či už je nižšieho vzrastu, alebo vyššia, pohodlne sa na ňom dokáže uložiť a nájsť si vhodnú polohu. Skladá sa z dvoch častí. Vložky, v ktorej je vatelín a polyesterové rúno, obidve veci sú slovenského pôvodu s certifikátom nezávadnosti. Vrch je prateľný bavlnený poťah, ktorý jednoducho zvlečiete a môžete oprať. Môžete si k nemu dokúpiť aj náhradné obliečky, ak by ste si chceli vankúšik striedať. Látky, ktoré používam na výrobu sú samozrejme tiež s OKOTex certifikátom.

 

 

Na konci vankúša sú šnúrky, ktoré mamička využije neskôr, v období dojčenia svojho bábätka. Vankúš si mamička jednoducho uviaže za chrbtom a môže pohodlne dojčiť svoje bábätko, alebo ho kŕmiť aj z fľašky. Váha dieťatka sa na vankúšiku rozloží a mamička netrpí ani bolesťami chrbtice, krku a nezaťažuje sa ani ruka, ktorá by za normálnych okolností bola pod hlavičkou bábätka. Z vlastných skúsenosti môžem potvrdiť, že vankúš tým, aký je vysoký, krásne pomôže mamičke pohodlne dojčiť.

 

 

Moja dcérka trpela refluxom a vracala sa jej strava späť do úst, tak som ju často aj polohovala na brušku, aby som jej uľavila a naozaj to pomáhalo, dcérka výborne spinkala. Stačilo tunel zviazať, bábätko do vankúšika vložiť a bábätko môže spinkať. Samozrejme treba bábätko sledovať a nenechať ho spinkať na vankúšiku samé.

 

 

Tunel môžete využiť aj ako zábranu v postieľke, aby sa bábätko neudrelo o tyčky, alebo neskôr môže poslúžiť ako mäkká zábrana postele, aby sa väčšie dieťatko neobtieralo chrbátikom o studenú stenu. Skutočne nájdete veľa vyhovujúcich dôvodov, prečo mať tento "valec" doma.

V ponuke nájdete veľa vzorov, ale ak máte záujem o nejaký iný vzor, kľudne mi píšte, pošlem vám vzorovník látok, ktoré sú k dispozícii.