Možno niektoré z vás už zachytili správu, že moja dielňa a obchodík v jednom prechádza veľkou rekonštrukciou, manžel mi pristavil novú miestnosť k mojej pôvodnej pracovni a už som skoro na konci s úpravami. Keďže ja som zástanca toho, že detaily robia celok, tak si pomaličky pripravujem aj dekorácie, ktoré mi budú moju pracovňu skrášľovať.

Rozhodla som sa mať novú dielňu v rustikálnom štýle, v kombinácii bielej, sivej a prírodnej farby. Dve protiľahlé steny mám biele a druhé dve sivé a na jednu sivú stenu som sa rohodla spraviť dekoráciu, ktorá stenu oživí a bude pekným doplnkom miestnosti.

Na pintereste som videla veľa krásnych lapačov snov a jeden taký mega veľký som sa rozhodla, že si spravím aj ja. Najprv som si musela zadovážiť všetok materiál na výrobu - vyšívacie kruhy, čipkované dečky, stužky, čipky, pierka....

Dečiek som mala u nás v rodine dosť, pretože moja starká aj mama kedysi háčkovali a štrikovali a dostala som od nich slušnú zásobu pekných dečiek, ale aj tak som si ich ešte pár po internete pozháňala, aby som mala rôzne vzory a farby. Dečky som povkladala do vyšívacích kruhov a prečnievajúce konce obstrihla. Niektoré dečky, ktoré mali pekné okraje, som pomocou silonu obmotala okolo niektorých kruhov navoľno, aby vzor pekne ukázal.

Keď som už mala všetky dečky poupevňované, rozložila som si ich na stole do výsledného tvaru a pomocou silonu som ich pospájala dokopy.

Teraz keď už bolo všetko pospájané, umiestnila som lapač na stenu a pomocou niekoľkých klinčekov som ho prichytila o stenu.


 

Na záver som lapač ozdobila rôznymi čipkami, stužkami, ozdôbkami v bielych a krémových farbách. Čím hustejšie, tým vyzerá celková dekorácia krajšie.

Tak čo, inšpirovala som vás? Fantázii sa medze nekladú. Ja som s výsledkom veľmi spokojná. Už stačí pod lapač snov umiestniť môj gauč a dielo bude dokonalé!

Do dielne som vniesla kúsok histórie, spomienok, romantiky a nostalgie :-)