Ľanové vrecúška používali už naši starí rodičia, ktorí do nich balili vlastnoručne upečený chlebík. Naša generácia bohužiaľ zabudla na výhody takéhoto balenia pečiva a často balíme chlieb a pečivo do igelitových vreciek, ktoré dostaneme už v obchode. Pečivo je do druhého dňa sparené, zle sa krája, nemá už svoj tvar a chuť. Nekonečné množstva igelitových vrecúšok začali trápiť aj mňa doma, preto som sa rozhodla si doma spraviť vlastné vrecká na pečivo, s ktorými budem chodiť už do obchodu, aby som nemusela brať igelitové vrecká, ku ktorým mám už dlho averziu.

Ľanové domáce plátno býva často ako dedičstvo po starých rodičoch v chalupách či starých domoch. Zásobu takýchto plátien z poctivého ľanu som si zadovážila tiež a v ceste k zerowaste myšlienke mi už nič nebránilo. Vyrobila som si rovno niekoľko druhov a veľkostí vrecúšok a hor sa do obchodu. (Ak by ste chceli vedieť, prečo si doma nerobím kváskový chlebík, tak piekla som, ale potom som v lete vôbec na to nemala čas a kvások mi uhynul, už ale zháňam nový :-) ) V obchode som naše predavačky zaujala, všetky si vrecúška obzerali a chválili. Moja radosť bola ešte väčšia.

Niekoľko vrecúšok som už rozdala aj mojej rodine, aby som im tiež uľahčila nakupovanie a uskladňovanie pečiva. A keďže plátno ešte mám, tak vám prinášam možnosť si ho tiež u mňa zakúpiť a vyskúšať benefity ľanových vrecúšok vo vašej domácnosti.