Nie, nemáte fatamorgánu, tento článok tu už raz bol, ale písala som ho pod iným užívateľským menom. Nakoľko som ale svoju galériu rozdelila na materiál a táto galéria je o mojich výtvoroch, článok som si dovolila vložiť tu :-)


Podľa mňa nič nie je náhoda, všímam si to každý deň, keď sa dačo udeje, či už je to pozitívne, alebo negatívne, snažím sa vo všetkom hľadať zmysel, význam. Pred dvoma rokmi som čakala svoje tretie dieťatko, bolo to také "zázračné" bábo, ako stále tvrdím. V tom čase nás opustil blízky človek a "bum", zrazu som zostala tehotná. Asi to tak malo byť, niekto nás opustil a niekto nový sa vypýtal na svet :-)Ale nie o tom som chcela písať :-) Keď som tú našu bambuľku čakala, tak som si chcela popripravovať aj vecičky do jej výbavy. V tom čase som natrafila na novinku, ktorú som ani pri jednom dieťatku nemala, a to vankúš alebo podkova na dojčenie. Rozhodla som sa, že tentoraz túto pomôcku už budem mať, ale nie kúpenú, ale vlastnoručne vyrobenú. S materiálom problém som nemala, pretože látky predávam a aj guličky ako výplň do vakov na sedenie. Už bolo treba si len spraviť nejaký náčrt, ako by mal môj vankúš na dojčenie vyzerať. Pozerala som po internete, čítala recenzie, rozmery a tak prišlo na rad kreslenie a strihanie. Môj vankúš dostával tvar. Keď bol hotový, bola som veľmi spokojná, už ho bolo treba len otestovať v praxi.


S pribúdajúcimi kilami na mojom brušku sa mi aj ťažšie spávalo, v jednú noc som už nevedela ako si ľahnúť, a tak som z nachystanej postieľky vytiahla podkovu a šups, už som ju zvierala medzi stehnami a konečne som zaspala. Paraaaada, prvý pozitívny účinok na moje zdravie bol na svete :-)


Po narodení našej bambuľky sme prišli domov a konečne som mohla vankúš vyskúšať aj v praxi pre toho človiečika, pre ktorého som ho vyrábala. Pekne som si vankúš omotala okolo seba a Sašenku som si pekne nakojila. Skvelé! Chrbát ma nebolel, dcérka spokojne papkala, ja som mala dokonca aj ruky voľné, takže som sa mohla popri dojčení aj čaju napiť. A tak sa stal náš vankúš na kojenie náš najlepší kamarát. Chodil s nami po izbách, po nadojčeni keď mi Saška zaspala, som ju jednoducho na vankúšik oprela na bruško a ona si pekne ďalej spinkala, maximálne spokojná.

Vankúšik sme používali prakticky každý deň, pri dojčení, pri odgrckávaní, spinkaní na brušku, neskôr keď už Saška vnímala svet okolo seba, tak som ju polohovala aj na chrbátiku, na brušku sa začala aj zapierať nožičkami a trénovala si ich, v období keď začínala sedieť, sa nám stal pomocníkom proti spadnutiu a udretiu, pekne som konce zviazala, Sašku do vankúša posadila a mala opierku proti spadnutiu. Vankúšik neskôr slúžil aj ako preliezačka pri hraní sa.


Keď som takto vankúšik na dcérke otestovala, rozmýšľala som, že či by som ho mohla začať ponúkať zákazníčkam na predaj. Popripravovala som rôzne farebné variácie, pre dievčatká, pre chlapcov a uviedla na trh. Za dva roky sa stali veľmi populárne a aj váhavým mamičkám som po pár riadkoch informácií napomohla v tom, aby sa preň rozhodli.


Takisto som ich už niekoľko darovala blízkym známym a priateľkám, ktoré čakali svoje bábätká, mala som pre ne originálny darček a dobrú pomôcku zároveň.


Ako som napísala na začiatku, nič sa nedeje náhodou. Keby sa mi nenarodila dcérka, takýto vankúš by som asi nikdy do ponuky svojho obchodíka nezaradila. A vôbec toto rozhodnutie neľutujem, som rada, že spätnou väzbou sa presviedčam, že som spravila dobre :-)

Tak čo, inšpirovala som aj vás?...