Keď si človek niečo objednáva, alebo kupuje, tak ako prvé človeka určite osloví jeho obal. Ak odbaľujem krásnu krabičku a v nej krásne zabalená vec, čo som si objednala, tak to na mňa veľmi dobre zapôsobí. Raz som tak dostala od kamarátky krásne plstené srdiečko zabalené v úplne úžanej ručne robenej taštičke. Doteraz ju mám zavesenú v pracovni, taká bola nádherná, že by som ju nedokázala zahodiť.

K napísaniu tohto článku ma inšpirovala diskusia mamičiek na jednom fóre, kde sa pýtala jedna z nich, ako balia svoje hniezda, pretože sú veľké. Jedna mamina jej povedala, že ona to zloží na polovicu a zabalí do vreca na smeti a pošle. No... nič proti, ale proste toto ja neuznávam.

Sme tvorivé, to je jasné, a ten kto tvorí, tak by to jeho dielo malo byť aj patrične zabalené. Jednoducho si to zaslúži. Odjakživa neznášam, keď mne dávali veci do hnusných mikroténových tašiek. Som na to alergická. Okrem toho, že je to nevkusné, je to aj neekologické. Papierové tašky sú síce drahšie, ale sú krajšie a vkusnejšie.

Pri uvažovaní nad tým, ako budem ja baliť svoje balíčky som akosi automaticky hľadala možnosti, ako baliť do papierových tašiek a obalov. Našťastie sa mi podarilo nájsť vhodného dodávateľa s veľkým sortimentom bielych papierových tašiek, na ktoré už len nalepím vlastné papierové lepiace štítky s mojim logom. Do tašky potom už len vložím pekne zabalenú vecičku na trhoch, alebo ak si príde zákazníčka osobne niečo vziať ku mne do dielničky.

Ak balím tovar, ktorý posielam poštou, tam som si tiež našla dodávateľov, u ktorých si objednávam pekné krabičky na mieru podľa veľkosti vecičiek. Našťastie aj u nás v okolí je firma, ktorá vyrába kartónové krabice a tak mám tiež na mieru zhotovené väčšie krabice, ktoré potom pri balení používam. Pokiaľ mám nejaké krabice, ktoré chcem zrecyklovať a sú už oblepené inými páskami, alebo logom firmy, tak ju stačí len zabaliť do baliaceho papiera a oblepiť páskou a môže sa vydať tiež na cestu.

Nedávno ma oslovila firma, ktorá sa venuje potlači PP pásiek a tak som sa rozhodla zainvestovať aj do tohto. Okrem toho, že sú krajšie a vidieť aj na krabičke, od koho balíček zákazníčka dostane, tak je istým spôsobom zásielka chránená proti vyrabovaniu, čo tiež nie je nič nezvyčajné.  Až mám radosť, keď takéto balíčky odovzdávam kuriérovi, poznať proste, že idú odo mňa a nie sú ako každý druhý balíček v aute :-)

Tak čo, pouvažujete aj vy nad tým, že zainvestujete aj do balenia? Možno vám to trochu zdvihne cenu výrobku, ale krásne správy od spokojných zákazníčiek, ktoré chvália, ako pekne im prišiel balíček zabalený, stojí za to!